Majorka następna na mapie naszych wycieczek !!!

Kochani już niedługo wyruszamy na kolejną wycieczkę tym razem na Majorkę.

Wyruszamy 29 maja pełni nowych wrażeń,doświadczeń. Wiemy, że od wieków Majorka oczarowywała swoich podróżnych – artyści, tacy jak Fryderyk Chopin, George Sand, Antoni Gaudi czy Joan Miró, poddawali się urokowi tej wyspy. Choć znana głównie z gorących plaż otoczonych turkusową wodą, idealnych do relaksu, Majorka oferuje o wiele więcej.

Oto 7 najważniejszych atrakcji, które warto zwiedzić na Majorce:

  1. Góry Serra de Tramuntana – pasmo górskie na północno-zachodniej części wyspy Majorka, pełne widoków na strome urwiska, jeziora górskie i gaje oliwne.

  2. Valldemossa – niewielkie miasteczko w górach Serra de Tramuntana, znane z klasztoru kartuzów, palacu króla Sancha i galerii sztuki.

  3. Port de Soller – miasteczko, które słynie z uprawy pomarańczy, z malowniczym dworcem kolejowym i pięknym brzegiem morza.

  4. Park Krajobrazowy Mondrago – obszar naturalny z pozostałościami działalności rolniczej i leśnej, pełen stawów i starodrzewu.

  5. Smocze Jaskinie – cztery duże jaskinie w okolicy Porto Cristo, z możliwością rejsu łódką i koncertu muzyki klasycznej podczas zwiedzania.

  6. Przylądek Formentor – najbardziej na północ wysunięta część Majorki, z malowniczymi zatoczkami, plażami i wzgórzami.

  7. Palma de Mallorca – stolica i największe miasto Balearów, z katedrą, pałacem Almudaina, giełdą La Lonja i Plaza Mayor. Miasto słynie z życia nocnego i bogatej historii.

Majorka ma wiele do zaoferowania – od pięknych krajobrazów, po bogatą historię i kulturę, przybywający tu podróżnicy z całego świata znajdą coś dla siebie. Co uda nam się zobaczyć nie wiemy, ale na pewno podzielimy się po powrocie naszymi wspomnieniami i wrażeniami.

Zródła : zdjęcie wyróżniające pochodzi ze strony :https://www.istockphoto.com/pl/zdj%C4%99cie/cala-santanyi-mallorca-hiszpania-wybrze%C5%BCe-gm1056103508-282232384

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *