NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA – KIERUNEK EGIPT

NIEZAPOMNIANY WYJAZD – KIERUNEK EGIPT

RELAKS, PRZYGODA ORAZ ,, BŁOGIE LENISTWO ”

W dniu 08 grudnia 2021r. rozpoczęliśmy naszą niezapomnianą przygodę.
Z lotniska w Poznaniu wystartowaliśmy do k
raju faraonów i raju turystycznego dla ludzi z całego świata – taki właśnie jest Egipt. Wylądowaliśmy w Hurghadzie, to doskonała baza wypadowa dla pragnących na własne oczy zobaczyć starożytne cuda świata, podziwiać mityczne skarby faraonów. Kurort turystyczny Hurghada

Hurghada na przestrzeni 30 lat przeobraziła się z niewielkiej rybackiej wioski w jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Północnej Afryki. Kurort usytuowany nad Morzem Czerwonym, oddalony od Kairu ok. 500 km. Sławę zawdzięcza wspaniałemu położeniu nad kryształowo czystym Morzem Czerwonym, które pełne jest malowniczych raf. Bliskość pustyni, malowniczych łańcuchach górskich, spokojnej okolicy i piaszczystych plaż.
Po zakwaterowaniu w hotelu Sphinx i jednodniowym odpoczynku ruszyliśmy na podbój Egiptu. Pierwszą nasza wyprawą była wycieczka autokarowa do Kairu.

Wycieczka do Kairu

Kair to stolica i największe miasto Egiptu. Mieszka w nim ponad 6,5 mln mieszkańców, ponieważ miasto jest ogromne w Afryce nazywane jest „Matką Świata” albo „Miastem tysiąca minaretów”. Kair leży po obu stronach Nilu, który od starożytności uważany był za rzekę życia. Na wschodnim brzegu rzeki leży najstarsza dzielnica Kairu i właśnie tam znajduje się najwięcej starych zabytków. Natomiast zachodnie dzielnice zbudowane zostały w XIX w. wg wzorców zachodnioeuropejskich i cechują je szerokie aleje, zieleń i otwarte przestrzenie.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Egipskie (100 sal zawierających 120 tys. eksponatów, min. maskę i sarkofag faraona Tutanchamona, królewskie mumie, kolekcje portretów fajumskich, posągi faraonów). Zobaczyliśmy Wielki Meczet Alabastrowy, cytadelę Kairską oraz starochrześcijańską Dzielnice Koptyjską. Byliśmy również w Pałacu Perfum i Instytucie Papirusu. Na lewym brzegu Nilu po którym pływaliśmy stateczkiem znajduje się Giza, która była obowiązkowym miejscem naszych odwiedzin na zachód od niej mieszczą się najistotniejsze zabytki Egiptu – piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz posągu Sfinksa, które zrobiły na nas wielkie wyrażenie.

Następną nasza wyprawą było, Pustynne safari.

Adrenalina, niesamowite krajobrazy, piaskowy pył, jazda na wielbłądach – to przeżycia jakich nie da się zapomnieć do końca życia!

To niesamowita wyprawa na quadach, jeepach po Saharze. Podróż jeepem do wioski Beduinów, oddalonej w głąb pustyni o ok. 25km.

Po dotarciu do wioski czekały na nas mnóstwo atrakcji takich jak: jazda na wielbłądach, skosztowaliśmy i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób wyrabia się beduiński chleb, odwiedziliśmy zielarnię, zostaliśmy poczęstowani beduińską herbatką. Uczestniczyliśmy w tradycyjnych beduińskich pokazach tanecznych.

Była to świetna zabawa, ale też możliwość poznania beduińskiej kultury i stylu życia, oraz spróbowania miejscowych wyrobów. Przy zachodzie słońca, pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu.

Ostatnią naszą wycieczką był Rej statkiem ze szklanym dnem po Morzu Czerwonym połączony ze snurkowaniem.

W trakcie rejsu przewidziany był postój, w czasie którego mogliśmy snurkować i przyjrzeć się z bliska przepięknym rafom koralowym. Wyposażeni w maskę, fajkę i płetwy, unosząc się na powierzchni wody, obserwowaliśmy podwodne życie. Wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do hotelu. Snurkowanie to kolejne nasze doświadczenie, które bardzo nam się spodobało.

 

Wycieczka do Egiptu był to niezapomniany czas. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznając ich historię. Przez kilka dni mogliśmy poczuć smak egipskiego życia. Poznaliśmy w małej części egipską kulturę i zwyczaje. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że już za nim tęsknimy. Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna. Przywieźliśmy z niej ciekawe doświadczenia i wspomnienia, których nie zapomnimy do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *