Wycieczka do Hiszpanii

Witajcie Kochani, przesyłamy Wam garść naszych wrażeń, a było ich co niemiara. Tym razem klubu przy Warsztacie Terapii Zajęciowej „Razem” w dniach 9 – 16 września 2023 roku wybrał się  do Hiszpanii. Grupa udała się do Calleli, nadmorskiej miejscowości nieopodal Barcelony.
Hiszpania przywitała słoneczną pogodą i zachwyciła swoim urokiem od pierwszego dnia. Bliskość plaży zachęcała do częstych spacerów i kąpieli wodnych.
Pierwsza z wycieczek fakultatywnych odbyła się statkiem wzdłuż wybrzeży Costa Brava, mogliśmy, podziwiać zachwycające, malownicze widoki wybrzeża w drodze do portu w Tossie. Kolejna z interesujących wycieczek odbyła się do Ogrodu Botanicznego Marimurtra położonego na wzgórzu nieopodal Tossy. Tam uczestników wycieczki zachwyciła nieskończona ilość egzotycznych gatunków roślin, rosnąca w różnych warunkach klimatycznych.

Kolejny dzień podróży po Hiszpanii poświęcony był na poznanie Barcelony, tam nie mogliśmy ominąć okazji, by zobaczyć Stadionu FC Barcelony zlokalizowanego na wzgórzu Montjuic, na terenie Parku Olimpijskiego L’Anella Olimpica de Montjuic. Spacerowaliśmy słynnym deptakiem La Rambla i poznaliśmy stare miasto wraz z przewodnikiem, by następnie udać się do Parku Guell. Grupa miała okazję podziwiać niepowtarzalną architekturę i dzieła Gaudiego w tym najsłynniejszą- Sagrada Familia. W przeddzień wyjazdu pożegnaliśmy Callele wieczornym objazdem w kolejce, która jest symbolem rozpoznawczym miasta. 
Wszystkie z zaplanowanych atrakcji udało nam się zrealizować, jak zwykle w odczuciu niedosytu powróciliśmy do codzienności i na nowo zaczęliśmy odliczać dni do kolejnej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *