Wycieczka do Turcji

Miło nam poinformować, że w dniach 29.05 do 05.06 uczestnicy naszego Warsztatu wybierają się do Turcji. Przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu sumiennie, ucząc się podstawowych zwrotów w języku angielskim. Owoce naszej pracy będziemy mogli wykorzystać podczas wyjazdu. Turcja jest krajem górzystym, najwyższy szczyt to Ararat 5165m.n.p.m. Wokół oblana jest Morzem Czarnym, Marmara, Egejskim i Śródziemnym. Nasi uczestnicy będą przebywać w hotelu nad Morzem Śródziemnym. Podczas pobytu planowane jest zwiedzanie antycznego miasta Side, wodospady Manavgat, dla chętnych udział w wycieczkach fakultatywnych, np. wycieczka do Zielonego Kanionu, do Pammukkale.

Wycieczka do Pamukkale z Side daje możliwość zobaczenia oszałamiającego obszaru, który przez polskich turystów jest również nazywany „ Bawełnianym Zamkiem”. Ta śnieżnobiała góra znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Zasłynęła nie tylko swoim pięknem, ale także gorącymi źródłami, w których woda uważana jest za leczniczą. Jeszcze w czasach Kleopatry, która często odwiedzała to miejsce panowała opinia, że woda termalna może wyleczyć astmę, otyłość, choroby układu krążenia, reumatyzm, wrzody żołądka, choroby skóry, odmłodzić organizm. Wody gruntowe zawierają ogromną ilość wapnia i związków mineralnych. W wyniku parowania i wilgoci osiadły na ladzie, tworząc stopniowo kaskadowe tarasy . Na pierwszy rzut oka wydaje się jakby to były śnieżne zaspy i lód.

Drugą planowaną przez nas wycieczką jest wycieczka po Zielonym Kanionie z Side. Wycieczka łodzią to wyjątkowa okazja, żeby odwiedzić jedno z najsłynniejszych miejsc w Turcji. Miejsce to, to ogromny zbiornik wodny. Jego powierzchnia wynosi 500 hektarów . W rzeczywistości woda pokrywa całą dolinę znajdującą się w górach Taurus. Woda pochodzi z 27 górskich źródeł. Ta nazwa została wybrana z dwóch powodów. Po pierwsze zbocze górskie są w całości pokryte roślinnością. Po drugie krystalicznie czysta woda ma jadeitowy odcień, ponieważ zawiera duże stężenie żelaza.

Planujemy także odwiedzić łaźnie turecką czyli Hamam.

Jest to wspaniały relaks dla każdego. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Turcji. W wielkim skrócie można powiedzieć, że to seria relaksujących zabiegów kosmetycznych, które pozwalają m.in. na uzyskanie bardziej intensywnej i co najważniejsze, utrzymującej się znacznie dłużej opalenizny.

Podczas naszego pobytu zakwaterowani będziemy w Hotelu SIDE ROYAL PARADISE.

Hotel z nowoczesną architekturą i wieloma ciekawymi miejscami czekającymi na odkrycie, oferuje swoim Gościom przyjemną przestrzeń i komfortowy wypoczynek podczas pobytu. Na terenie hotelu znajduje się basen kryty i dwa baseny odkryte, zjeżdżalnie wodne. Hotel przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami. Plaża od hotelu oddalona jest o 350 m. Dojście do plaży od hotelu promenadą. Kursuje również bezpłatny bus hotelowy. Bezpłatne są również leżaki, parasole, ręczniki plażowe, bar na plaży.

Https://www.coraltravel.pl/Turcja/Side/hotel/SIDE-ROYAL-PARADISE/13435/140-1002961-1A59.html

Wszystkim uczestnikom życzymy szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku oraz niezapomnianych wrażeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *